Võta ühendust
illustration

Vanasadama kvartali arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Must

september 1, 2022

Pärnu Kesklinna silla kõrvale kerkib peagi kaasaegne ja mitmekülgne Vanasadama kvartal, mille arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Must.

Vanasadama kvartal on inspireeritud Euroopa sadamalinnadest ja Pärnu vana kaubasadama asukohast. Uue kvartali avalik ruum on kujundatud lähtuvalt puulaevade aegsete vanasadamate ja merenduse atmosfäärist. Laevamotiivi võib märgata kõikjal. Seda on kasutatud nii promenaadi elementidena kui ka tänavavalgustitel, mis on kujundatud laevamastidena.

Vanasadama kvartal koosneb vee poolsest alast ja maa küljest. Vee küljele loodud sillutuse muster on kujundatud vanade astro-navigatsiooni aegsete merekaartide geomeetriat kasutades. Kvartali maapoolne külg on kujundatud, vastupidiselt veele, maiselt linnalisena, sulandudes kokku ümbritseva bastionivööndi piirkonnaga.

Vanasadama kvartalisse on planeeritud korterid, äripinnad, uus jahisadam, restoranid, kohvikud ja promenaad. Kvartali hoonestus paikneb 2.-5. korruse ulatuses tänavaruumi kohal, et jätta ruumi laiale jõepromenaadile 1. korruse äripindade ees. Hoonete ülemiste korruste mahuline rütm loob vahelduva tänavaruumi – jagades suured hooned väiksemateks inimsõbralikeks üksusteks.

Majad paiknevad jõe suhtes nurga all, et hoonerütm mõjuks vahelduvalt ja kompaktselt. Iga hooneosa on rõhutatud erineva tellismaterjaliga. Tellismaterjalid rõhutavad Pärnut kui ajaloolist tellisetootmise piirkonda, kus telliste kasutamine algas 14. sajandil. Fassaadid on muudetud vahelduvaks tellisepindade jagamisega roostevabast terasest vertikaalsete ja horisontaalsete jaotustega.

Loe võidutöö kohta lähemalt

Tutvu Vanasadama kvartali esimese majaga

illustration

Võta ühendust

Anna meile teada oma soovidest ning jäta siia oma kontaktid.
Võtame sinuga ühendust!

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.